Nasza siedziba
Al. KEN 11/U4
Zapisy
Pon - Pt (Sob): 8:30 - 22:00 (8:00 - 14:00)
terapia cranio-sacralna

Bóle pleców, stawów i głowy jako wynik dysautonomii. Jak pokonać skutki stresu?

Ból wywołany stresem może pojawić się w wyniku wielu sytuacji i jako następstwo szeregu chorób. Podczas powstawania stresu wydzielany jest kortyzol oraz adrenalina. Jeżeli tych substancji w organizmie jest zbyt dużo, pojawia się wzrost poziomu glukozy we krwi, przyspieszenie bicia serca czy zwiększenie ciśnienia. Długotrwały stres powoduje poważne komplikacje w organizmie. Mogą pojawić się bóle pleców, stawów oraz głowy.

Zaburzenia psychosomatyczne w wyniku długotrwałego oddziaływania stresu na organizm

Ciało, które jest ciągle napięte, z czasem zaczyna boleć. Tak jest w przypadku permanentnego stresu. Po pewnym czasie pojawiają się dolegliwości bólowe w obrębie pleców, stawów oraz głowy. Dolegliwości psychosomatyczne najczęściej znikają, gdy ustępuje czynnik stresujący. Czasem jednak uszkodzenia spowodowane wysokim poziomem kortyzolu są na tyle zaawansowane, że konieczne jest wdrożenie specjalistycznego leczenia.

Pacjenci skarżących się na bóle pleców i stawów zapraszamy na masaż na Ursynowie.

Terapia Cranio-Sacralna sposobem na wzmocnienie zdrowych odruchów organizmu

Terapia Cranio-Sacralna jest nieinwazyjną metodą pracy z pacjentem opierającą się na anatomicznych i fizjologicznych aspektach działania układu czaszkowo-krzyżowego. Odbywa się zawsze w cichej, spokojnej atmosferze. Terapeuta układa dłonie na czaszce oraz kości krzyżowej i w specyficzny sposób próbuje wsłuchać się w rytm płynu mózgowo-rdzeniowego. Celem jest wychwycenie wszystkich przeszkód w jego przepływie i ich wyeliminowanie.

Ta nowoczesna rehabilitacja na Ursynowie przynosi bardzo dobre rezultaty u pacjentów borykających się z nieustannym stresem i jego skutkami. Zwalcza bóle głowy, napięcie mięśniowe, nadpobudliwość, zaburzenia ciśnienia krwi, napięcie w przeponie, a także różne urazy fizyczne, przynosząc pacjentom ukojenie.

niestabilność stawu skokowego

Przewlekła niestabilność stawu skokowego jako skutek zaniechania leczenia skręcenia kostki

Skręcenie kostki to jeden z najbardziej powszechnych urazów, który może nastąpić przy wykonywaniu wielu czynności – nawet podczas marszu. Często bagatelizujemy objawy, ponieważ wydaje nam się, że domowe sposoby przywrócą nam pełną sprawność. Nieprawidłowe leczenie skręcenia kostki może jednak skutkować przewlekłą niestabilnością stawu skokowego, a błahy z pozoru uraz, przerodzi się w uciążliwą kontuzję.

Read More

ograniczenia dot uslug leczniczych

Czasowe ograniczenia dot. m.in. wykonywania działalności leczniczej

Szanowni państwo, uprzejmie informujemy, że z dniem ogłoszenia, tj. 31 marca 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów  z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie to wprowadza nowe czasowe ograniczenia m.in. wykonywania działalności leczniczej , w tym polegające na zaprzestaniu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu rehabilitacji leczniczej, zarówno w podmiotach wykonujących działalność leczniczą (podmiotach leczniczych i praktykach zawodowych) komercyjnie, jak i związanych umową z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Read More

Koronawirus SARS-COV-2

Koronawirus SARS-COV-2. Fizjoterapia dorosłych z COVID-19.

Eksperci Krajowej Izby Fizjoterapeutów przygotowali zalecenia dotyczące prowadzenia fizjoterapii oddechowej z pacjentami zarażonymi koronawirusem SARS-Cov-2 . W poniższym artykule znajdują się jedynie informacje wybrane.
Zapraszamy do lektury i służymy państwu radą. W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy na nasz adres info@rehabilitacja-mw.pl.
Prosimy pamiętać, że przedstawione w naszym serwisie fragmenty zaleceń, dotyczących fizjoterapii oddechowej przygotowane przez zespół ekspertów Krajowej Izby Fizjoterapeutycznej, mają charakter wyłącznie informacyjny. W każdej sytuacji o wdrożeniu odpowiedniego postępowania decyduje zawsze personel medyczny.

Read More

ból kolana

Anatomia stawu kolanowego – dlaczego tak często ulega on kontuzjom?

Kolano jest największym stawem w organizmie człowieka, który łączy ze sobą kość udową i podudzie. W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o różnego rodzaju urazach kolan zarówno u zawodowych sportowców, amatorów uprawiających sport rekreacyjnie, jak i zwyczajnych osób, które z aktywnością fizyczną mają niewiele do czynienia. Warto więc przyjrzeć się bliżej anatomii tego stawu i dowiedzieć się, dlaczego tak często ulega on kontuzjom.

Read More

rehabilitacja

Czym zajmuje się traumatolog?

Wbrew powszechnemu przekonaniu określenia traumatolog i ortopeda nie są tożsame. Lekarze ci reprezentują dwie odrębne dziedziny medycyny, jedynie blisko ze sobą spokrewnione. Czym zatem zajmuje się traumatolog? W jaki sposób jego praca różni się od tej, wykonywanej przez ortopedę?

Read More

nadgarstek

Leczenie cieśni nadgarstka – neuromobilizacja

Zespół cieśni nadgarstka to zaburzenie, które często dotyka osoby zajmujące się pracą biurową lub zawodowym pisarstwem. Jakie są najskuteczniejsze metody walki z niniejszym problemem?

W poniższym artykule przedstawiona zostanie metoda neuromobilizacji, która odnosi skuteczne rezultaty w leczeniu niektórych zaburzeń układu nerwowego oraz w terapii bólu związanego z zespołem cieśni kanału nadgarstka.

Read More

ortopeda

Jakie zagrożenie niosą nieleczone wady postawy?

Wady postawy to prawdziwa zmora dzisiejszych czasów, która bardzo często dotyczy małych dzieci. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że problemy z kręgosłupem u ich pociech stanowią bardzo poważny problem, którym powinien zająć się od razu ortopeda dziecięcy, ponieważ w innym wypadku wada postawy może stać się przyczyną wielu fizycznych, a także psychicznych komplikacji.

Read More

Informacja dla pacjentów