Nasza siedziba
Al. KEN 11/U4
Zapisy
Pon - Pt (Sob): 8:30 - 22:00 (8:00 - 14:00)

Osteopatia jest metodą diagnozowania i leczenia opartego na kontakcie manualnym z pacjentem. Amerykański lekarz, Andrew Taylor Still, jest uznany za ojca osteopatii, którą zdefiniował jako formę ulepszenia medycyny konwencjonalnej, która w XIX wieku często nie była wystarczająco efektywna w przywracaniu pacjentów do zdrowia. Pierwsza szkoła osteopatii – American School of Osteopathy powstała już w 1892 r. w Kirksville, Missouri i założył ją właśnie A. T. Still.

Osteopatia zakłada, że organizm każdego z nas dąży do zdrowia, posiada swojego “wewnętrznego doktora”, jednak często poprzez tworzenie się nieprawidłowych kompensacji i napięć w naszym organizmie (np. przez coraz bardziej dominującą w naszym życiu statykę, stres, nieprawidłowe odżywianie) dochodzi do pojawiania się w naszym ciele widocznych dysfunkcji takich jak ból, zaburzenia snu, nawracające infekcje.  Tak naprawdę objawy mogą dotyczyć każdego z układów naszego organizmu.

Osteopata, a medycyna konwencjonalna

Osteopata nie neguje medycyny konwencjonalnej, nie rywalizuje z lekarzem a swoją wiedzę i pracę opiera na podstawowych dziedzinach nauki, przede wszystkim na anatomii i fizjologii człowieka. Różnicą są narzędzia, jakie stosuje osteopata- precyzyjna palpacja, techniki pracy na tkankach miękkich, holistyczne podejście do pacjenta i integrowanie zależności między wszystkimi układami w jego ciele. Zadaniem i rolą osteopaty jest próba odnalezienia głównego problemu w organizmie pacjenta, a przez dobór odpowiedniego podejścia i przy pomocy technik ukierunkowanych na konkretną strukturę, wprowadzenie pacjenta w proces regeneracji i samoleczenia.

Osteopatia – Warszawa Ursynów / Kabaty

W Polsce i całej Europie osteopatą może zostać jedynie fizjoterapeuta lub lekarz po ukończeniu certyfikowanej szkoły z zakresu medycyny osteopatycznej i zdaniu egzaminu klinicznego. Osteopata posiadając wiedzę ogólnomedyczną, podczas przeprowadzania wywiadu i badania pacjenta może wykryć również patologie niekwalifikujące się do leczenia w jego gabinecie i jego rolą jest wtedy skierowanie pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Zapraszamy do naszego Centrum rehabilitacji na Warszawskim Ursynowie / kabatach!

Informacja dla pacjentów