Nasza siedziba
Al. KEN 11/U4
Zapisy
Pon - Pt (Sob): 8:30 - 22:00 (8:00 - 14:00)

1. Jak przygotować się do zabiegu:

– przez wzgląd na wygodę pracy rehabilitanta oraz wygodę pacjenta, uprzejmie prosimy aby zabrać ze sobą luźne ubranie, może to być ubranie sportowe : spodnie dresowe, krótkie spodnie, podkoszulka itp. Obuwie sportowe na zmianę nie jest konieczne, chyba że państwa rehabilitant wyrazi taką prośbę.

– przed wejściem do gabinetu, bardzo prosimy o pozostawienie ubrania wierzchniego : buty, kurtki, czapki, szaliki itp.w miejscu do tego wyznaczonym, znajdującym się w poczekalni.

– uprzejmie prosimy aby podczas zabiegu, jeśli jest to możliwe, pacjenci mieli ściszone lub wyłączone telefony komórkowe.

2. Na czym polegają zabiegi terapii manualnej.

Terapią manualną, jest każdy rodzaj zabiegu, który wykonywany jest rehabilitanta / masażystę rękoma. Celem zabiegu jest diagnostyka oraz leczenie dolegliwości bólowych na tle dysfunkcji / uszkodzenia tkanek całego ciała. Szczegółowe wskazania do zabiegów znajdą państwo w zakładce „co leczymy”.
Zabiegi najczęściej wykonywane są na stole rehabilitacyjnym, gdy pacjent leży na plecach, na boku lub na brzuchu. Pewne techniki, wykonywane są również w pozycji siedzącej lub gdy pacjent stoi.
Ponieważ bezpieczeństwo pacjenta jest dla nas najważniejsze, nasi rehabilitanci są nie tylko absolwentami kierunku fizjoterapia wyższych uczelni medycznych (Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego), są również dyplomowanymi i certyfikowanymi absolwentami specjalistycznych kursów metod terapii manualnej oraz masażu (masaż leczniczy, klasyczny, masaż tajski, masaż brzucha). Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszych pracownikach.
Jeśli zechcą państwo zapoznać się ze szczegółowym opisem poszczególnych metod terapii manualnej, wykonywanych w naszym gabinecie, zapraszamy do zakładki „metody rehabilitacji

3. Jak długo trwa zabieg.

Czasz zabiegu uzależniony jest od jego rodzaju. Czas trwania zabiegów terapii manualnej wynosi do 60 minut, natomiast w przypadku terapii czaszkowo – krzyżowej od 60 minut do 90 minut.
Zabiegi masażu mogą trwać : 30 min., 60 min., 90 min. w zależności czy masażysta wykonuje masaż częściowy, całkowity czy relaksacyjny.
Rehabilitacja niemowląt oraz dzieci trwa od 45 min. do 60 minut.

4. Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na państwa pierwszej wizycie, przed rozpoczęciem cyklu zabiegów rehabilitacyjnych (również masażu), rehabilitant wykonuje badanie na podstawie którego dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, najbardziej efektywna forma terapii.
Badanie jest wykonywane przez rehabilitanta rękoma i polega na przeprowadzeniu testów różnych części ciała (m.in. kręgosłupa, barku, stawu biodrowego, kolanowego itp.) oraz różnych tkanek (nerwów obwodowych, stawów, mięśni itp.) ukierunkowanych na diagnostykę problemu bólowego z którym pacjent zgłasza się na zabiegi.
Konsultacja jest wliczona w cenę zabiegu.
Dlatego jeśli zapisując się na zabiegi nie są państwo pewni, czy wybrać masaż, czy terapię manualną, nasz rehabilitant podczas pierwszej wizyty wspólnie z państwem dobierze odpowiednią formę terapii.

5. Jak można zapisać się na zabieg lub konsultację lekarza specjalisty :

telefonicznie : zapisy pacjentów dorosłych na zabiegi rehabilitacyjne, masażu oraz na konsultacje lekarskie, przyjmowane są bezpośrednio pod numerem telefonu : 502-277-740.

Uprzejmie informujemy, że jeśli zdarzy się sytuacja w której nie możemy chwilowo odebrać telefonu, na pewno do państwa oddzwonimy najszybciej jak będzie to możliwe (maksymalnie do 90 minut.).
Jeśli dzwonią państwo z numeru zastrzeżonego lub prywatnego bardzo prosimy o pozostawienie wiadomości ze swoim numerem telefonu na naszej poczcie głosowej, na pewno oddzwonimy.

zapisy poprzez naszą stronę internetową :

Zachęcamy do skorzystania z możliwości zapisów „on-line” poprzez naszą stronę internetową.
W tym celu prosimy wypełnić formularz znajdujący się w zakładce „zapisy on-line”, podając swoje dane oraz termin wizyty, którym są państwo zainteresowani. Skontaktujemy się z państwem następnego dnia do godziny 13.00 w celu potwierdzenia wizyty lub ewentualnej zmiany w terminie.
Jednocześnie informujemy, że podany  przez państwa w formularzu dzień oraz godzina mogą ulec zmianie, zaś dokładny termin zostanie ustalony w trakcie rozmowy telefonicznej z rehabilitantem.

6. Jak do nas trafić.

Rehabilitacja Medyczna Wojtasik znajduje się przy ulicy Aleja Komisji Edukacji Narodowej 11. Zapraszamy do zakładki kontakt, gdzie znajduje się dokładna mapka dojazdu.

dojazd metrem :

Stacja metro Kabaty. Po wyjściu ze stacji metra, należy kierować się lewą stroną ulicy Al.Komisji Edukacji Narodowej (kierujemy się w stronę przeciwną do TESCO), następnie skręcamy w pierwszą poprzeczną uliczkę w lewo i kierujemy się w dół ulicy w stronę budynku szkoły fundacji PRIMUS (między blokami). Po około 200 metrach po lewej stronie zobaczą państwo szyld Rehabilitacja Medyczna Wojtasik. Zapraszamy serdecznie.

dojazd samochodem :

Według mapki dojazdu.

7. Ile zabiegów będę potrzebował  żeby powrócić do zdrowia / pełnej sprawności fizycznej i jak często zabiegi powinny być wykonywane.

Przed rozpoczęciem terapii, nie jest możliwe jednoznaczne określenie przez rehabilitanta / masażystę, ilości zabiegów (czy pacjent powinien przyjść dwa, pięć, dziesięć czy więcej razy), po których ustąpi odczuwanie dolegliwości bólowych i powrót do zdrowia w danym indywidualnym przypadku.
Należy pamiętać, że każda choroba, ból, dysfunkcja tkanki ma indywidualny dla każdego pacjenta charakter i źródło pochodzenia. Dlatego przebieg leczenia jest uzależniony od wielu czynników i jest indywidualny dla każdego pacjenta.
Jedynie szczegółowe badanie pacjenta może wskazać terapeucie przyczynę choroby,dlatego jego wykonanie jest tak bardzo istotne przed rozpoczęciem terapii.
Podczas zabiegów terapii manualnej, pacjent odczuwa zachodzące zmiany już podczas trwania zabiegu oraz po jego zakończeniu, czasami dzień lub parę dni później. Na podstawie rodzaju reakcji pozabiegowych pacjenta, państwa rehabilitant możne doradzić państwu jaka ilość zabiegów będzie wskazana w państwa przypadku aby możliwy był pełny powrót do zdrowia.
Prosimy również pamiętać, że leczenie / zdrowienie jest procesem stałym i zachodzi nie tylko w gabinecie podczas terapii ale również w ciągu wszystkich aktywności dnia codziennego.  Dlatego bardzo ważny jest tryb życia codziennego pacjenta, aktywności i sposób w jaki je wykonuje, odpoczynek itp., szczególnie w okresie leczenia. To wszystko ma wpływ na to jaki czas będzie potrzebny na powrót do pełniej sprawności fizycznej.

8. Uprzejmie informujemy, że gabinet Rehabilitacja Medyczna Wojtasik, nie posiada podpisanej umowy z NFZ, w związku z tym, świadczymy usługi tylko komercyjnie (odpłatnie). Cennik zabiegów, znajduje się w zakładce „cennik”.

9. Gdzie i jak dokonywać płatności :

– bezpośrednio w gabinecie u rehabilitanta / masażysty, który wykonuje zabieg, po jego zakończeniu.

– przelewem na nasze konto :

Rehabilitacja Medyczna Wojtasik
Al. Komisji Edukacji Narodowej 19.lok.98
02-722 Warszawa
53 1940 1076 3070 0493 0000 0000 Lukas Bank.

Uprzejmie informujemy, że płatność przelewem należy uiścić przed rozpoczęciem serii zabiegów.

Przy płatności „z góry” przelewem lub gotówką za serie 10 zabiegów, otrzymują państwo zniżkę w postaci 15 % niższej ceny za każdy zabieg.
Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnymi pakietami promocyjnymi „rodzina” oraz „abonament dla firm
Aby otrzymać rachunek za wizytę, bardzo prosimy aby po zabiegu zostawili państwo u rehabilitanta / masażysty dane niezbędne do jego wystawienia. Rachunki będą gotowe do odebrania przy następnej wizycie lub jeśli jest to pojedyncza lub ostatnia wizyta po zakończeniu zabiegu. Jeżeli dokonali państwo płatności „z góry” za serię zabiegów, mogą państwo odebrać jeden rachunek zbiorowy za wszystkie zabiegu już po pierwszym zabiegu.

10. Zniżki dla pacjentów AVI.

Z przyjemnością informujemy, że pacjenci gabinetu Rehabilitacja Medyczna Wojtasik, są upoważnieni do zniżek na usługi diagnostyki obrazowej w firmie AVI Diagnostyka Obrazowa.
Aby mogli państwo skorzystać ze zniżki, potrzebne jest skierowanie na badanie obrazowe do firmy AVI Diagnostyka Obrazowa, wystawione na specjalnym formularzu, przez naszego rehabilitanta lub lekarza.
Szczegółowy i aktualny wykaz zniżek znajduje się z zakładce „Współpraca”  >> „AVI Diagnostyka obrazowa

11. Karta upominkowa

Zachęcamy państwa gorąco do skorzystania z możliwości nabycia kart upominkowych gabinetu Rehabilitacja Medyczna Wojtasik, które mogą państwo podarować wybranej osobie jako upominek. Więcej informacji o kartach upominkowych, kliknij tutaj

Informacja dla pacjentów