sztywność karku

Sztywność karku – objawy i sposoby leczenia

Sztywność karku to częsta dolegliwość, która może wynikać z wielu przyczyn — od niewłaściwej postawy ciała poprzez dużo poważniejsze schorzenia. Rozpoznanie jej źródła jest niezbędne dla skutecznego leczenia i zapobiegania nawrotom. Jak więc zidentyfikować przyczynę występowania sztywności karku, jak się ona objawia i jak z nią walczyć?

Read More

Łopatka – najczęstsze schorzenia i dolegliwości

Każdy chce być całkowicie zdrowy, sprawny i znakomicie się czuć. Kiedy pojawia się ból pleców, jest to sygnał nieprawidłowości, jaka wymaga właściwej diagnozy oraz leczenia. Swobodę ruchów może utrudniać dyskomfort odczuwany w obrębie łopatki. Dotyka on wielu osób. Garbienie się z wysoko uniesionymi barkami, nieodpowiednie ułożenie klatki piersiowej oraz siedzący tryb życia szczególnie nasila dolegliwości bólowe. Warto je skonsultować ze specjalistą.

Read More

kolano skoczka

Kolano skoczka – charakterystyka i sposoby leczenia

Kolano skoczka jest nazwą potoczną zapalenia więzadła właściwego rzepki. Schorzenie występuje przede wszystkim u osób uprawiających sporty wymagające podskoków: koszykówkę, siatkówkę, skoki w dal, łyżwiarstwo figurowe. W wyniku przeciążenia aparatu wyprostnego, dochodzi do mikrourazów oraz stanu zapalnego w więzadle właściwym rzepki. Niezbędne jest zastosowanie właściwego leczenia, w celu przywrócenia ruchomości w trakcie chodzenia.

Read More

kinesio tape warszawa

Kinesiotaping – jak może pomóc?

Kinesiotaping jest metodą terapeutyczną powszechnie wykorzystywaną przez fizjoterapeutów do oklejania określonych miejsc na ciele. Pozwala to zwiększyć przestrzeń pomiędzy skórą a mięśniami, co ma działanie przeciwbólowe, rozluźniające i zmniejszające napięcie.

Read More

Informacja dla pacjentów