terapia cranio-sacralna

Bóle pleców, stawów i głowy jako wynik dysautonomii. Jak pokonać skutki stresu?

Ból wywołany stresem może pojawić się w wyniku wielu sytuacji i jako następstwo szeregu chorób. Podczas powstawania stresu wydzielany jest kortyzol oraz adrenalina. Jeżeli tych substancji w organizmie jest zbyt dużo, pojawia się wzrost poziomu glukozy we krwi, przyspieszenie bicia serca czy zwiększenie ciśnienia. Długotrwały stres powoduje poważne komplikacje w organizmie. Mogą pojawić się bóle pleców, stawów oraz głowy.

Zaburzenia psychosomatyczne w wyniku długotrwałego oddziaływania stresu na organizm

Ciało, które jest ciągle napięte, z czasem zaczyna boleć. Tak jest w przypadku permanentnego stresu. Po pewnym czasie pojawiają się dolegliwości bólowe w obrębie pleców, stawów oraz głowy. Dolegliwości psychosomatyczne najczęściej znikają, gdy ustępuje czynnik stresujący. Czasem jednak uszkodzenia spowodowane wysokim poziomem kortyzolu są na tyle zaawansowane, że konieczne jest wdrożenie specjalistycznego leczenia.

Pacjenci skarżących się na bóle pleców i stawów zapraszamy na masaż na Ursynowie.

Terapia Cranio-Sacralna sposobem na wzmocnienie zdrowych odruchów organizmu

Terapia Cranio-Sacralna jest nieinwazyjną metodą pracy z pacjentem opierającą się na anatomicznych i fizjologicznych aspektach działania układu czaszkowo-krzyżowego. Odbywa się zawsze w cichej, spokojnej atmosferze. Terapeuta układa dłonie na czaszce oraz kości krzyżowej i w specyficzny sposób próbuje wsłuchać się w rytm płynu mózgowo-rdzeniowego. Celem jest wychwycenie wszystkich przeszkód w jego przepływie i ich wyeliminowanie.

Ta nowoczesna rehabilitacja na Ursynowie przynosi bardzo dobre rezultaty u pacjentów borykających się z nieustannym stresem i jego skutkami. Zwalcza bóle głowy, napięcie mięśniowe, nadpobudliwość, zaburzenia ciśnienia krwi, napięcie w przeponie, a także różne urazy fizyczne, przynosząc pacjentom ukojenie.

niestabilność stawu skokowego

Przewlekła niestabilność stawu skokowego jako skutek zaniechania leczenia skręcenia kostki

Skręcenie kostki to jeden z najbardziej powszechnych urazów, który może nastąpić przy wykonywaniu wielu czynności – nawet podczas marszu. Często bagatelizujemy objawy, ponieważ wydaje nam się, że domowe sposoby przywrócą nam pełną sprawność. Nieprawidłowe leczenie skręcenia kostki może jednak skutkować przewlekłą niestabilnością stawu skokowego, a błahy z pozoru uraz, przerodzi się w uciążliwą kontuzję.

Read More

objawy traumy

Trauma jako bardzo częsta przyczyna przewlekłego stresu i dysautonomii, leżących u podstaw dolegliwości psychosomatycznych narządu ruchu.

W poprzednim artykule poruszyliśmy temat stresu :

  • czym jest
  • jakie mogą być jego powody
  • jakie są jego skutki dla naszego organizmu
  • jakie systemy ciała warunkują odpowiedź stresową na poziomie fizjologicznym
  • jakie są możliwe „odpowiedzi” organizmu na stres
  • jakie są skutki stresu przewlekłego dla naszego zdrowia (dysautonomia), w tym szczególnie dla narządu ruchu, procesów gojenia i regeneracji.

Dziś, chciałbym przybliżyć nieco zagadnienie traumy jako  bardzo istotnej przyczyny dysautonomii, leżącej u podstaw zaburzeń psychosomatycznych narządu ruchu (i wielu innych systemów ciała) w tym : przewlekłych / nawracających dysfunkcji i dolegliwości bólowych stawów, kręgosłupa, bólów głowy a także dolegliwości jelitowych, żołądkowych, zaburzeń emocjonalnych w tym depresji, zaburzeń miesiączkowania, a nawet problemów z zajściem w ciąże i wielu innych.

Read More

ograniczenia dot uslug leczniczych

Czasowe ograniczenia dot. m.in. wykonywania działalności leczniczej

Szanowni państwo, uprzejmie informujemy, że z dniem ogłoszenia, tj. 31 marca 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów  z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie to wprowadza nowe czasowe ograniczenia m.in. wykonywania działalności leczniczej , w tym polegające na zaprzestaniu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu rehabilitacji leczniczej, zarówno w podmiotach wykonujących działalność leczniczą (podmiotach leczniczych i praktykach zawodowych) komercyjnie, jak i związanych umową z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Read More

Koronawirus SARS-COV-2

Koronawirus SARS-COV-2. Fizjoterapia dorosłych z COVID-19.

Eksperci Krajowej Izby Fizjoterapeutów przygotowali zalecenia dotyczące prowadzenia fizjoterapii oddechowej z pacjentami zarażonymi koronawirusem SARS-Cov-2 . W poniższym artykule znajdują się jedynie informacje wybrane.
Zapraszamy do lektury i służymy państwu radą. W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy na nasz adres info@rehabilitacja-mw.pl.
Prosimy pamiętać, że przedstawione w naszym serwisie fragmenty zaleceń, dotyczących fizjoterapii oddechowej przygotowane przez zespół ekspertów Krajowej Izby Fizjoterapeutycznej, mają charakter wyłącznie informacyjny. W każdej sytuacji o wdrożeniu odpowiedniego postępowania decyduje zawsze personel medyczny.

Read More

Terapia CranioSacralna (terapia manualna) w stomatologii i ortodoncji. Część II: Czym jest system CranioSacralny i terapia CranioSacralna

Budowa systemu CranioSacralnego (czaszkowo-krzyżowego)

System CranioSacralny / system czaszkowo-krzyżowy jest fizjologicznym system ciała, który charakteryzuje się rytmiczną, ruchliwą aktywnością trwającą przez całe życie. Ruch systemu CranioSacralnego / systemu czaszkowo-krzyżowego, występuje u ludzi, innych ssaków naczelnych oraz prawdopodobnie u wszystkich lub u większości kręgowców. Elementy anatomiczne systemu CranioSacralnego, to:

Read More

Informacja dla pacjentów