masaż twarzy

Profesjonalny masaż twarzy – relaks i działanie przeciwzmarszczkowe

Codzienne nerwy, stres i brak czasu na odpoczynek nie tylko sprawiają, że czujemy się zmęczeni, ale również przyczyniają się do pogorszenia stanu cery i naszego wyglądu. Jak sobie z tym radzić? Rozwiązaniem może być profesjonalny masaż twarzy w gabinecie kosmetycznym – odpowiednio wykonany, przyniesie nam nie tylko relaks, ale również przyczyni się do spłycenia zmarszczek. Czy warto skorzystać z oferty relaksującego masażu twarzy i w jaki sposób działa ten zabieg?

Dlaczego warto wybrać profesjonalny masaż?

Dlaczego płacić za coś, co można wykonać samodzielnie? To pytanie zadaje sobie wiele osób. W internecie można znaleźć liczne porady odnośnie tego, w jaki sposób wykonać masaż twarzy Jak w przypadku wielu innych sytuacji, i tutaj jednak diabeł tkwi w szczegółach. Tylko profesjonalista będzie dokładnie wiedział, jakie ruchy wykonywać, jak silny musi być nacisk i jak długo powinien trwać masaż, aby przyniósł pożądane skutki. Podczas takiego masażu pobudzane są zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze, stymulowane jest również usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, pobudzane jest krążenie w naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Dotleniona skóra przyspiesza zachodzące w niej procesy usuwania toksyn – to właśnie dlatego naturalnym objawem przez kilka dni po zabiegu jest chwilowe pogorszenie stanu cery lub pojawienie się drobnych wyprysków. Nie ma czym się martwić – jest to stan przejściowy, po którym cera będzie wyglądać znacznie lepiej.

Masaż twarzy – dla kogo?

Komu masaż twarzy przyniesie widoczne korzyści? Odpowiedź jest prosta – każdemu, kto potrzebuje chwili relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków, a także chce poprawić wygląd i stan swojej cery. Warto pamiętać, że zabieg ten nie jest polecany osobom przeziębionym, a także tym z problemami skórnymi, takimi jak na przykład intensywny trądzik. Warto więc dokładnie wypytać specjalistę od masażu o przeciwwskazania, a także nie ukrywać swojego stanu zdrowia. Masaż twarzy to świetny pomysł na wypoczynek w weekend lub urlopowy relaks.

Informacja dla pacjentów