Nasza siedziba
Al. KEN 11/U4
Zapisy
Pon - Pt (Sob): 8:30 - 22:00 (8:00 - 14:00)

Zjawisko wzajemnego oddziaływania na siebie wszystkich tkanek funkcjonuje w całym ciele człowieka. Dotyczy aspektu anatomii oraz funkcji, jest tak rozległe, że trudno jest wyobrazić sobie jakąkolwiek część ciała, która nie jest zależna od innej.
Fizjoterapia stomatologiczna zajmuje się badaniem oraz leczeniem dysfunkcji tkanek układu stomatognatycznego oraz żuchwowo-gnykowo-czaszkowego jak również badaniem i leczeniem wpływu dysfunkcji układu ruchu (układu szkieletowego, m.in.kręgosłupa i obwodowych struktur kostnych oraz układu mięśniowego, więzadłowego, powięzi ciała itp…) oraz wszystkich pozostałych narządów naszego ciała na układ stomatognatyczny oraz zespół żuchwowo-gnykowo-czaszkowy.

Implementacja specjalistycznych metod fizjoterapeutycznych (m.in. specjalistycznej terapii manualnej) do podstawowego leczenia stomatologicznego i ortodontycznego w znaczący sposób poprawia jego efektywność, zwiększajac szansę pacjenta na osiągnięcie pożądanego efektu leczniczego i tym samym poprawiając jego poziom zadowolenia z leczenia i opieki medycznej. Ponadto zapobiega lub/i niweluje ewentualne skutki uboczne leczenia ortodontycznego w postaci m.in. : bólów głowy, zawrotów głowy, uczucia zamętu w głowie, problemów z ostrością widzenia, szumów w uszach, mdlosci, spadku poziomu energii, niekorzystnych zmian samopoczucia, nastroju, dysfunkcji oraz bólów stawów skroniowo-żuchwowych i wiele innych.
Zapraszamy państwa serdecznie do zapoznania się ze szczegółowymi wskazaniami do zabiegów terapii manualnej w problemach stomatologicznych i ortodontycznych oraz w leczeniu dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych :

Terapia manualna w dentystyce i ortodoncji

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych (TMJ)

W zakładce “Artykuły” znajdą państwo cykl artykułów poświęconych zastosowaniu specjalistycznej terapii manualnej – terapii CranioSacralnej Upledgera w diagnostyce oraz  leczeniu różnych problemów stomatologicznych i ortodontycznych :

https://www.rehabilitacja-mw.pl/category/artykuly/

Jest nam bardzo miło poinformować, że w ramach prowadzonej terapii współpracujemy z lekarzami stomatologii oraz ortodontami. Więcej informacji odnośnie współpracy oraz lekarzy specjalistów znajdą państwo w zakładce “O nas” lub klikając w poniższy link :

Nasz zespół

 Serdecznie zapraszamy.

Informacja dla pacjentów