masaż (2)

Dlaczego na masaż warto udać się do profesjonalisty?

Masaż jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów naturalnych poprawiających stan zdrowia, ogólną kondycje i wygląd. Jest doskonałym sposobem na pozbycie się bólu i innych uciążliwych dolegliwości. Masaż pomaga również w walce ze stresem oraz ułatwia odzyskanie i utrzymanie dobrego samopoczucia. 

Masaż jest zabiegiem znanym od tysięcy lat. Właśnie tak długo rozwija się wiedza dotycząca technik masowania ludzkiego ciała. Dlatego tak ważne jest, żeby masaż był przeprowadzany przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę, znającego dorobek wielu pokoleń masażystów. Tylko wizyta w profesjonalnym salonie masażu gwarantuje osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Skupienie na indywidualnych dolegliwościach

Nie istnieje uniwersalny rodzaj masażu, który „pomaga na wszystko”. Z związku z tym profesjonalny masaż powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zarówno stosowana technika masażu, jak i używane olejki powinny dobrane w taki sposób, aby najskuteczniej przeciwdziałać zdiagnozowanym podczas wywiadu dolegliwościom.

Niewłaściwe wykonywanie zabiegu nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków, a w niektórych przypadkach może prowadzić do pogłębienia urazów lub nawet pogorszenia ogólnego stanu zdrowia.

Koszty profesjonalnego masażu

Profesjonalny masaż, wbrew obiegowej opinii, to gwarancja niższych kosztów. Wprawdzie jednostkowy koszt wizyty może się okazać wyższy, ale szybkość z jaka pojawiają się efekty powoduje, że wydatki na kompleksową terapię są niższe.

Informacja dla pacjentów