masaż

Korzyści płynące z masażu

Masaż to nie tylko relaksujące przedsięwzięcie, którym cieszymy się podczas wizyty w centrum spa. Niesie on za sobą także wiele korzyści zdrowotnych! Dotychczas masaż był popularną formą relaksu i wypoczynku, jednak z biegiem czasu stał się pewną formą leczenia bólu i łagodzenia stresu. Poniżej przedstawiamy główne zalety jakie niesie za sobą regularny masaż.

  • Obniżony poziom stresu – długotrwałe uczucie podenerwowania ma fatalny skutek dla naszego organizmu w sferze zarówno emocjonalnej, jak i fizycznej. Nie od dziś wiadomo, iż masaż mocno relaksuje i rozluźnia wszystkie mięśnie. Regularna terapia stresu za pomocą masażu sprawi, że nasze samopoczucie znacząco się poprawi.
  • Znacznie lepszy sen – liczne badania wykazują, iż regularny masaż może poprawić jakość snu, w szczególności osób cierpiących na bóle pleców i bezsenność. Masaż w dużej mierze rozluźnia spięte w ciągu dnia mięśnie, dzięki czemu kładąc się spać jest nam zdecydowanie łatwiej zasnąć i przespać całą noc.
  • Kontrola bólu – gdy cierpimy z powodu bólu, nie jesteśmy sobą, a nasza wydajność działania jest znacznie obniżona. Masaż pomaga w złagodzeniu bólu w szerokim zakresie, co pozwala nam poczuć się lepiej, a ponadto ograniczyć przyjmowanie tabletek przeciwbólowych.
  • Większe możliwości – masaż ma szczególnie korzystny wpływ na sportowców. Zmniejsza on napięcie mięśni, poprawia wydajność podczas wykonywanych ćwiczeń, a ponadto zapobiega urazom podczas ich wykonywania.

Chcesz sprawdzić jakie efekty może spowodować masaż? Oferujemy różnego rodzaju masaże, które z pewnością spełnią twoje oczekiwania – zachęcamy do kontaktu!

Informacja dla pacjentów