Lori Lori

Rodzaje masażu z różnych części świata

Już w czasach starożytnych odkryte zostały lecznicze i relaksacyjne zalety masażu. Starożytni Egipcjanie masowali stopy, starożytni Grecy zaś uprawiali sztukę masażu klasycznego. W czasach wczesnego Średniowiecza, w Chinach powstał Departament terapii masażem.

Dziś rodzaje masażu odpowiadają nie tylko kulturze kraju, w którym metoda dominuje, ale również konkretnych schorzeniom i potrzebom społeczeństwa. Każdy z nich ma jednak swoje korzenie.

Masaż Lomi Lomi

Wywodzi się z Hawajów. Specjaliści od Lomi lomi są przekonani o jego dobroczynnych właściwościach nie tylko dla ciała, ale również dla duszy. Technika masażu Lomi lomi polega na wykorzystywaniu przede wszystkim dłoni i przedramion. W czasie zabiegu masażysta wykonuje długie, płynne i powolne ruchy, aby jak najdokładniej rozciągnąć i rozluźnić każdy centymetr napiętych mięśni.

Całości rytuału towarzyszy przyjemna atmosfera, wspierająca głęboki relaks. Muzyka, zapachowe świece i olejki eteryczne, wpływają na poprawę samopoczucia i złagodzenie napięcia.

Jego wpływ na stan zdrowia obejmuje przede wszystkim złagodzenie odczuwanego bólu napięciowego, stresu i przemęczenia. Wspomaga także dobry i efektywny sen.

Masaż misami dźwiękowymi

Ten sposób masaży wywodzi się z Azji. Terapia dźwiękiem jest dość znana i powszechna, zwłaszcza w gabinetach terapeutycznych i dziedzinie psychologii. Rzadko jednak pamiętamy, że terapię dźwiękiem można zapewnić sobie także w dobrym salonie masażu.

Przy użyciu mis tybetańskich wydzwaniane są dźwięki odpowiedniego natężenia i w odpowiednim tonie. Ich terapeutyczne zastosowanie zaczerpnięto od buddyjskich mnichów, którzy misy dźwiękowe wykorzystują do medytacji.

Dźwięk wydobywający się z mis, niemal wnika w ciało, wywołując rozluźnienie i uspokojenie zmysłów. Choć nie jest to metoda oparta o dotyk, jak przy większości masaży, to z całą pewnością ma swoje zalety. Idealnie sprawdzi się przy niwelowaniu objawów przemęczenia i stresu. Złagodzi napięcie mięśniowe i pomoże wyregulować stan emocjonalny.

Masaż Ma-Uri

To metoda wywodząca się z Polinezji. Choć korzenie ma podobne do Lomi lomi, to jest masażem współczesnym. Ma-uri jest połączeniem łagodności i odwagi. Jak przekłada się to na Twoje samopoczucie?

Masaż wykonywany jest zawsze przy dźwiękach muzyki. Podobnie, jak Lomi lomi, ma za zadanie zwolnić napięcie mięśniowe, ale w przeciwieństwie do Lomi lomi, ma także dodać Ci energii i pobudzić do działania. To metoda nieco bardziej energetyczna i dynamiczna, ale nadal niezwykle łagodna i delikatna.

Ma-Uri jest masażem pozwalającym na przeżycie wewnętrznych doznań z własnym ciałem i świadomością. Relaksuje, odpręża, a jednocześnie daje nowe doświadczenie i chęć do działania.

Informacja dla pacjentów