masaz banka chinska

Masaż bańką chińską – sposób na walkę z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej

Do salonu SPA panie bardzo często zgłaszają się, aby poprawić kondycję ciała oraz zwalczyć cellulit. Oferta w tym aspekcie jest bardzo szeroka. Pomocnym i skutecznym zabiegiem jest masaż bańką chińską.

Cellulit jest problemem estetycznym, z którym zmaga się wiele kobiet. Pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu, jest powodem kompleksów. W redukcji cellulitu pomagają zabiegi pielęgnacyjne, zdrowa dieta, jak i aktywność fizyczna. Jak działa bańka chińska? Czy faktycznie jest skuteczna?

Jak działa masaż bańką chińską?

Bańka chińska to zabieg zaczerpnięty z medycyny chińskiej oraz technik akupunktury. Gumowa bańka ma zastosowanie antycellulitowe, wyszczuplające oraz ujędrniające. Wspomaga proces odchudzania, umożliwia sprawniejszą redukcję tkanki tłuszczowej. Jednocześnie należy pamiętać, że zaproponowany masaż na Kabatach jest skuteczny tylko wtedy, gdy występuje w połączeniu ze zdrową dietą, aktywnością fizyczną oraz spożywaniem minimum 2 litrów wody dziennie.

Masaż bańką chińską warto połączyć z innymi zabiegami antycellulitowymi. Poprawa wyglądu skóry będzie znaczna.

Zaproponowany masaż jest nieinwazyjną metodą walki z cellulitem. Profesjonalnie wykonany pobudza krążenie krwi, przyspiesza metabolizm, a także usuwa nadmiar toksyn z organizmu. W następstwie aktywuje się proces spalania tkanki tłuszczowej, a redukcja cellulitu jest widoczna na pierwszy rzut oka. Po masażu skóra jest znacznie lepiej odżywiona, nie występują obrzęki, a układ limfatyczny funkcjonuje bardzo dobrze.

Masaż bańką chińską jest intensywny, ale prawidłowo wykonany nie doprowadza do powstania siniaków na ciele. Siłę i natężenie zabiegu należy dobrać do indywidualnych potrzeb klientki, jak i jej odczuć w trakcie masażu.

Masaż – Kabaty – przebieg zabiegu

Masaż rozpoczyna się od pokrycia wybranych partii ciała olejkiem. Rozprowadzany jest on przy użyciu technik przygotowujących i rozgrzewających polegających na głaskaniu oraz rozcieraniu substancji. Następnie dobierana jest odpowiednia metoda zastosowania bańki chińskiej, w zależności od potrzeb pacjenta.

Ważne jest, aby w trakcie masażu nie doszło do przegrzania już widocznych blizn po cellulicie i ich przekrwienia. Ruch bańką nie może być gwałtowny, nie powinno się zbyt głęboko przysysać bańki. Efekty przekrwienia nie powinny być zbyt nadmierne.

Jak często warto wykonywać masaż na Kabatach?

Najlepsze efekty uzyskasz decydując się na serię 10 zabiegów wykonywanych 2-3 razy w tygodniu. Rezultaty są widoczne już po 2-3 zabiegach. Aby podtrzymać wypracowane ujędrnienie skóry, zalecany jest automasaż w domu. Należy jednak skonsultować z terapeutą właściwą technikę i częstotliwość działań.

Kto nie może zdecydować się na masaż bańką chińską?

Chcesz zapisać się na masaż? Kabaty, czyli jedna z bardziej znanych dzielnic Warszawy, oferuje szeroką ofertę zabiegów pozwalających na redukcję cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z dobroczynnego działania bańki chińskiej.

Przeciwwskazaniem do nieinwazyjnego i bezpiecznego masażu są:

 • ciąża,
 • menstruacja,
 • poważne zmiany skórne m.in. ropnie,
 • nowotwory,
 • możliwość wystąpienia samoistnego krwawienia czy krwotoku,
 • hemofilia,
 • żylaki w miejscu przeprowadzania masażu,
 • nadciśnienie nieuregulowane lekami,
 • miażdżyca,
 • wszelkie stany zapalne,
 • choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym,
 • stany chorobowe powodujące gorączkę powyżej 38 stopni Celsjusza.

Dlaczego warto zdecydować się na masaż bańką chińską?

Masaż na Kabatach wykonywany jest przez specjalistów z ogromną wiedzą i doświadczeniem, zostali wyszkoleni w technikach masażu bańką chińską. Korzystają z nowoczesnych metod, wysokiej jakości sprzętu oraz produktów. Dzięki bogatemu doświadczeniu, każdy klient jest w dobrych rękach i może cieszyć się z wypracowania zadowalających dla niego efektów.

Masaż bańką chińską nie tylko redukuje cellulit oraz tkankę tłuszczową, ale także pobudza naturalne procesy odporności organizmu, pomaga w walce z przeziębieniem oraz infekcjami. Bańka chińska znajduje zastosowanie w wielu metoda leczniczych m.in. jest popularna wśród osób borykających się z bólami kręgosłupa, dolegliwościami mięśniowymi oraz zalecana jest po intensywnym wysiłku fizycznym w celu przyspieszenia regeneracji.

Masaż bańką chińską przeprowadzony w fachowy sposób pozwala zmniejszyć obwód ud i pośladków, a także obniża poziom tkanki tłuszczowej. Metoda jest niedroga, nieskomplikowana, a wiąże się z wypracowaniem bardzo dobrych efektów, bez żadnych inwazyjnych działań.

Łącząc masaż na Kabatach ze zbilansowaną dietą, spożywaniem dużej ilości wody w ciągu dnia, a także odpowiednią aktywnością fizyczną, można cieszyć się z ciała bez cellulitu i nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Informacja dla pacjentów