Nasza siedziba
Al. KEN 11/U4
Zapisy
Pon - Pt (Sob): 8:30 - 22:00 (8:00 - 14:00)

Ortopedyczna Terapia Manualna Kaltenborna i Evjenth’a

Ortopedyczna Terapia Manualna (OMT) zajmuje się dysfunkcjami w układzie kostnym oraz mięśniowym. Jest to kierunek specjalizacji zawodowej wewnątrz fizjoterapii. Częścią OMT są manualne mobilizacje stawów oraz tkanki mięśniowej i układu nerwowego.

Czytaj więcej


PNF Proprioceptive Neuromuscular Facilitation

Celem metody PNF jest ponowna nauka (tzw. reedukacja) lub odtworzenie konkretnej funkcji ruchowej, utraconej w wyniku choroby. Jest to kompleksowa terapia, oparta o najnowszą wiedzę i osiągnięcia z dziedziny neurofizjologii.

Czytaj więcej


KinesioTaping

Przy użyciu specjalnego plastra Kinesio, który cechami zbliżony jest do właściwości tkanki skórnej (grubość i rozciągliwość) oraz dzięki kombinacji jego rozciągnięcia, techniki aplikacji i odpowiedniego ustawienia kątowego stawu w przestrzeni, możemy uzyskać:

Czytaj więcej


Neuromobilizacje w terapii manualnej

Neuromobilizacje, to metoda fizjoterapeutyczna, celowana na tkanki miękkie: tkankę nerwową ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz na „narządy efektorowe” –  mięśnie i narządy wewnętrzne.

Czytaj więcej


Nordic Walking

Nordic Walking to marsz z kijkami podobnymi do narciarskich, które ułatwiają nam poruszanie. Kolebką tej szybko rozwijającej się dziedziny rekreacji jest Finlandia.

Czytaj więcej


Terapia CranioSacralna

Ponieważ wokół terapii CranioSacralnej (czaszkowo-krzyżowej) narosło wiele mitów, zwłaszcza w kontekście filozoficznym, chcielibyśmy najpierw przedstawić państwu czym NIE JEST terapia CranioSacralna przytaczając słowa lek.med., osteopaty Piotra Godka z przedmowy do wydania polskiego książki o terapii czaszkowo-krzyżowej  pt. „Mądrość Ciała”.

Czytaj więcej

 

 

Informacja dla pacjentów