bol kregoslupa ledzwiowego

Ból kręgosłupa lędźwiowego – jakie są najczęstsze przyczyny? Z jakich technik fizjoterapii warto skorzystać?

Ból kręgosłupa lędźwiowego, będący jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych na świecie, dotyka miliony ludzi i może znacząco wpłynąć na ich jakość życia. Kręgosłup lędźwiowy, składający się z pięciu kręgów, stanowi fundamentalną część naszego układu ruchu i podpiera większość naszych codziennych aktywności. Jednak przewlekły lub ostry ból w tym obszarze może prowadzić do znacznego dyskomfortu, ograniczeń ruchu oraz upośledzenia zdolności do wykonywania podstawowych czynności. Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania dolegliwości bólowych w tym obszarze? Jakie techniki fizjoterapii wykorzystywane są, by nieść pomoc pacjentom?

Read More

zerwanie więzadła krzyzowego

Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego ACL – objawy i sposoby leczenia

Choć uszkodzone więzadła mogą się kojarzyć z osobami, które intensywnie uprawiają sport, okazuje się, że w rzeczywistości mogą się przytrafić każdemu – bez względu na poziom aktywności fizycznej. Najczęściej uszkodzeniu ulega więzadło krzyżowe przednie ACL, które jest najważniejszym stabilizatorem kolana. Co robić w przypadku jego uszkodzenia? W jaki sposób leczy się uszkodzone więzadła krzyżowe?

Read More

sztywność karku

Sztywność karku – objawy i sposoby leczenia

Sztywność karku to częsta dolegliwość, która może wynikać z wielu przyczyn — od niewłaściwej postawy ciała poprzez dużo poważniejsze schorzenia. Rozpoznanie jej źródła jest niezbędne dla skutecznego leczenia i zapobiegania nawrotom. Jak więc zidentyfikować przyczynę występowania sztywności karku, jak się ona objawia i jak z nią walczyć?

Read More

Łopatka – najczęstsze schorzenia i dolegliwości

Każdy chce być całkowicie zdrowy, sprawny i znakomicie się czuć. Kiedy pojawia się ból pleców, jest to sygnał nieprawidłowości, jaka wymaga właściwej diagnozy oraz leczenia. Swobodę ruchów może utrudniać dyskomfort odczuwany w obrębie łopatki. Dotyka on wielu osób. Garbienie się z wysoko uniesionymi barkami, nieodpowiednie ułożenie klatki piersiowej oraz siedzący tryb życia szczególnie nasila dolegliwości bólowe. Warto je skonsultować ze specjalistą.

Read More

kolano skoczka

Kolano skoczka – charakterystyka i sposoby leczenia

Kolano skoczka jest nazwą potoczną zapalenia więzadła właściwego rzepki. Schorzenie występuje przede wszystkim u osób uprawiających sporty wymagające podskoków: koszykówkę, siatkówkę, skoki w dal, łyżwiarstwo figurowe. W wyniku przeciążenia aparatu wyprostnego, dochodzi do mikrourazów oraz stanu zapalnego w więzadle właściwym rzepki. Niezbędne jest zastosowanie właściwego leczenia, w celu przywrócenia ruchomości w trakcie chodzenia.

Read More

Informacja dla pacjentów