Kinesio Taping

Kontakt


REHABILITACJA MEDYCZNA WOJTASIK

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 11
02-722 Warszawa
2 minuty od stacji metra Kabaty.

Rehabilitacja i masaż pacjentów dorosłych oraz konsultacje lekarzy specjalistów :
tel. kom. +48 502 277 740
Rejestracja telefoniczna czynna :
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 21.00 

info@rehabilitacja-mw.pl
Napisz do nas
Zobacz jak do nas trafić

Zapisy na zabiegi ON-LINE

Godziny rehabilitacji


mgr Przemysław Wojtasik

od poniedziałku do piątku :
godz. od 9:00 do 15.00 oraz od 16.15 do 22.00 
sobota :
godz. od 9.00 do 17.30 

lic. Izabela Frankowska
poniedziałek : godz.14.00 - 16.00
wtorek i piątek : godz.14.00 - 20.00
czwartek : godz. 14.00 - 16.00 18.00 - 20.00

dr Marek Rybarczyk
czwartek : godz. 16.00 - 18.00

Klucze strony

 1. Przychodnie rehabilitacyjne warszawa
 2. przychodnie rehabilitacyjne ursynów
 3. reumatolog ursynów
 4. rehabilitacja kręgosłupa kabaty
 5. rehabilitacja warszawa
 6. rehabilitacja ursynów
 7. rehabilitacja kabaty
 8. masaż ursynów

Polub nas na FB i G+

KinesioTaping


Przy użyciu specjalnego plastra Kinesio, który cechami zbliżony jest do właściwości tkanki skórnej (grubość i rozciągliwość) oraz dzięki kombinacji jego rozciągnięcia, techniki aplikacji i odpowiedniego ustawienia kątowego stawu w przestrzeni, możemy uzyskać:

 • poprawę funkcji danego mięśnia (siła, koordynacja)
 • poprawę stabilizacji danego stawu (propriocepcja)
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych (mechanizm kontroli przewodzenia bodźców bólowych na poziomie rdzenia kręgowego. Mechanizm bramki bólowa Walla i Melzacka)
 • poprawę trofiki tkanki a także usunięcia zbędnych produktów przemiany materii tkankowej dzięki oddziaływaniu na naczynia krwionośne tętnicze i żylne oraz na układ limfatyczny (obrzęki)
Plastry Kinesio, zostały stworzone w ten sposób, aby umożliwić ich podłużne rozciągnięcie o około 55-60% ich długości spoczynkowej. Taki stopień rozciągnięcia, jest zbliżony do elastycznych właściwości tkanki skórnej człowieka. Właściwości elastyczne plastra Kinesio, utrzymują się przez około 3 do 5-ciu dni. Grubość plastra Kinesio jest zbliżona do grubości epidermy, czyli najbardziej zewnętrznej anatomicznie warstwy tkanki skórnej. Dzięki temu ograniczono odczuwanie "ciężaru" plastra. Po niespełna 10-ciu minutach pacjent, nie powinien odczuwać obecności plastra na skórze.

Plaster Kinesio jest złożony z elastycznych polimerowych nitek okrytych 100%-towymi włokami bawełny. Bawełna umożliwia ewaporację wilgoci ciała oraz jego szybki schnięcie.

Plastry Kinesio nie zawierają lateksu. Substancję umożliwiające kontakt ze skórą jest akryl, który ulega aktywacji pod wpływem ciepła. Skóra pacjenta, musi być sucha, czysta i nie natłuszczona przed aplikacją plastra.

Aplikacja plastra nie tylko umożliwia uniesienie tkanki skórnej ale również powoduje powstanie specjalnych "stref", w których wilgoć ciała może by ewakuowana.
Po zdjęciu plastra Kinesio, na skórze nie pozostaje zachowana żadna ilość substancji klejącej, co umożliwia wielokrotną aplikację plastra bez ryzyka podrażnienia tkanki skórnej.

Jeśli u pacjenta istnieje podejrzenie wystąpienia reakcji alergicznej lub podrażnienia skóry, Fizjoterapeuta nakleja wpierw bardzo mały fragment plastra na skórę i obserwuje reakcję.

Terapia funkcjonalna PNF

PNF
PNF - Proprioceptive Neuromuscular Facilitation. Terapia której celem jest odtworzenie lub ponowna nauka konkretnej, utraconej w wyniku choroby funkcji... więcej.

Neuromobilizacje w Terapii Manualnej

Neuromobilizacja
Zabieg terapii manualnej na tkance nerwowej obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego, którego celem jest zniesienie bólu. Polega na badaniu... więcej.

Metoda OMT Kaltenborna i Evjenth'a

Kaltenborg
Bardzo dokładna diagnostyka oraz leczenie wszelkich dysfunkcji stawów całego ciała: kręgosłupa, kończyn górnych, kończyn dolnych oraz stawów... więcej.
copyright © Przemysław Wojtasik 2014 | Rehabilitacja Przemysław Wojtasik - Kabaty i Ursynów - Google+
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.